Yeni BWS3 stratejisi

0
12
Yeni BWS3 stratejisi
Yeni BWS3 stratejisi

Yeni BWS3 stratejisi

BWS3: Arka arkaya 3 başarılı işlem nasıl yapılır

BWS3 stratejisi, yüksek derecede likit döviz çifti hareketinin özelliklerine dayanmaktadır. Bu stratejiyle sık sık sinyal aldığınıza göre devamlı işlem yapamayı seven hızlı yatırımcılar üçün çok uyğundur.

Şablon nasıl hazırlanır?

Bu stratejiyi dilediğiniz zaman ve herhangi bir varlıkla kullanabilirsiniz. Ancak unutmayınki sinyaller  varlık likit iken etkili oluyur.

1 ila 5 dakikalık bir zaman dilimlerinde kullanmanızı öneririz.

Gereken göstergeler:

  • Fraktalların etkin olduğu Alligator
  • Awesome Osilatörü

Her iki göstergeyi çalıştırıb grafiği gözlemliyoruz. İşlemin ilk sinyali, yükseliş gösteren bir yukarı yönlü mum çubuğun (düşüş eğilimindeki yeşil mum çubuklar) ya da aşağı yönlü mum çubuğun (yükseliş eğilimindeki kırmızı mum çubuklar) tersine çevrilmesidir.

Yukarı yönlü ters çevrilen mum çubuk, bir önceki mum çubuğa göre daha düşük bir minimum gösterir ve her iki gölgeyi de hesaba katarak toplam uzunluğun orta noktasının üzerinde kapanır.

Aşağı yönlü ters çevrilen mum çubuk, bir önceki mum çubuğa göre daha yüksek bir maksimum gösterir ve her iki gölgeyi de hesaba katarak toplam uzunluğun orta noktasının altında kapanır.

Bu mum çubukların ideal versiyonları “Pin Bar” ve “Pinokyo Burun” dur. Çoğunlukla diğer ters çevrilen mum çubuklar ve mum çubuk desenleri vardır: “doji”, “stars” ve “clouds”.

YUKARI yönlü işleme örnek

1. Düşüş yönünde giden bir trende, alligator çizgisine göre, özellikle de “çene” mavi çizgisine göre fiyatın eğimi oldukça büyüktür (trend diktir).

2. Yukarı yönlü bir ters çevrilmenin ortaya çıkmasını bekliyoruz ve yukarı yönlü bir işleme giriyoruz.

Piyasaya girdikten sonra, yeni, yukarı doğru bir trend için sonraki girişe uygun bir nokta aradık:

1. Piyasa yükselmeye devam ederse, Awesome Osilatörü histogramındaki çubukları saymaya başlarız (grafiğin altında). Üç ardışık yeşil çubuğun ortaya çıkmasından sonra, bir öncekine bir daha işlem açıyoruz (henüz bitmemişse). para yönetiminin kurallarını unutmayın.

İkinci sinyali aldıktan ve ikinci işlemi girdikten sonra üçüncü giriş için bir nokta araya biliriz.

2. Fraktal “yukarı” görünümünü bekleriz ve fiyatın bu fraktalın üstünden geçtiği anda hemen işleme gireriz.

Yeni sinyallerin alınmasını takiben, işlemdeki sermaye miktarı maksimum seviyesine ulaşana veya planlanan kâr düzeyine ulaşana kadar izlemeye devam ediyoruz. Piyasanın bize verdiyi fırsatlardan sona kadar yararlanmalıyız.

Trend bittiğinde ve zıt sinyal göründüğünde (aşağı yönde ters çevrilen bir mum çubuk), işlem yapmayı durdurabiliriz ve işlem için sinyal aramaya devam ederiz.

AŞAĞI yönlü işleme örnek

1. Bu da aynı şekile yükseliş trendi. Alligator çizgisine göre, özellikle de “çene” mavi çizgisine göre fiyatın eğimi oldukça büyüktür.

2. Aşağı yönlü bir ters çevrilen mum çubuğun görünmesinden sonra AŞAĞI bir işleme giriyoruz.

Piyasaya girdikten sonra, yeni, aşağı doğru bir trend için sonraki girişe uygun bir nokta aradık:

3. Piyasa aşağı yönde devam ederse, Awesome Osilatörü histogramındaki çubukları saymaya başlarız (grafiğin altında). Üç ardışık kırmızı çubuğun ortaya çıkmasından sonra, bir öncekine bir daha işlem açıyoruz (henüz bitmemişse). İkinci sinyalden sonra ve ikinci işleme girerek üçüncü giriş için bir nokta ararız.

2. Fraktal “aşağı” görünümünü bekleriz ve fiyatın bu fraktalın altından geçtiği anda hemen gireriz (Üstünde aşağı bir ok olan mum çubuğun minimum değeri).

Yeni sinyallerin alınmasını takiben, işlemdeki sermaye miktarı maksimum seviyesine ulaşana veya planlanan kâr düzeyine ulaşana kadar izlemeye devam ediyoruz.

Trend bittiğinde ve zıt sinyal göründüğünde işlem yapmayı durdurabiliriz — aşağı yönde ters çevrilen bir mum çubuk.

 

ÖNEMLİ:

  • İlk işleminizi minimum seviyede yapın, çünkü sinyal yanlış olabilir. Ana kârınız ikinci ve müteakip işlemlerden gelir. Ama sinyalleri teyit etmelisiniz!
  • İşlemler, trendin yoğunluğuna, varlığa ve zaman dilimine bağlı olarak 5 dakika veya daha fazladan başlayarak açılır.

Sermaye yönetimini iyi şekilde yapan yatırımcılar bu stratejiyi kullanarak gercektende inanılmaz paralar kazana bilir. Her ne kadar möhteşem bir strateji olsada sermayenizin tamamıyla ve ya yüklü mikdarlarda girmekden kaçının ve her işlemi son işlem olarak düşünerekden işlem yapın. Hala işlem yapmaya başlamdıysanız buraya tıklayarak ücretsiz deneyin. Binomo.com

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her stratejide olduğu gibi bu stratejide de her şeyden önce piyasada haberlerin açıklanmasına dikkat edin. Eyer piyasad önemli veriler açıklanıyarsa kesinlikle bu stratejilr işe yaramaz bu zaman haberler stratejisine uygun işlem yapılmalıdır. Bazende haberler stratejisine uygun yapdığınız analız bu stratejilerlede uyuşa bilir bu zaman işlemiz daha garantili olur. Ayrıca bu stratejiye uygun işlem yapmazdan önce mutlaka cizginin üstünde ve ya aşağı yönlü bir işlemise cizginin altında mum kapanmasını bekliyin.

Bizimle iletisim

Sitemizde yayınlanan stratejiler hakta ve ya başka sizi düşündüren konular hakta bizimle iletişime geçerek daha geniş bilgi edine ve uzman yatırım ekipimizden her konuda yardım ala bilirsiniz, ayrıca LR TRADE ekipimize katılarak tamamen ücretsiz forex sinyallerimizden yararlanarak para kazana bilirsiniz.

email: letifkicanvi@gmail.com

Yeni BWS3 stratejisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin