Başarılı bir yatırımcının 8 özelliği

0
11
Başarılı bir yatırımcının 8 özelliği
Başarılı bir yatırımcının 8 özelliği

Başarılı bir yatırımcının 8 özelliği

Birçok yatırımcı, karlı bir stratejinin onları başarıya götüreceğini umar. Ancak, işlem yapmanın asıl önemli bölümünün insan faktörü olduğunu çok zaman unuturlar. Neden aynı stratejiyi kullanan insanlar, farklı sonuçlar alır? Her şey bu kişilerin davranışlarına ve tutumlarına bağlıdır. Bu yazımızda başarılı işlemcilerin en faydalı özelliklerini sizin için bir araya getirdik.
Kendine güven.
Stratejiniz süper karlı olabilir. Ancak, kendi eylemlerinizden emin değilseniz, kesinlikle kaybedersiniz. Oyüzden ne olursa olsun taktiklerinize bağlı kalın. İşlemlerin karlı olmadığı göründüğünde hedeflerinizi değiştirmeyin. İşlem sisteminizden eminseniz, hiçbir şey sizi rahatsız edemez bu zaman kendi kantrolini kayb etmeyin. Böyle bir güvenin sürekli pratik ile geldiğini unutmayın.
Sakin kalmak.
Hiç bir yatırımcı piyasa hareketleri %100 doğru olarak tahmin edemez. her türlü senaryo için hazırlıklı olmalısınız. Aksi takdirde panik sizi yanlış kararlara itecektir. Her başarılı yatırımcı, piyasa kendisine karşı bir durum alırsa ne yapması gerektiğini bilir. Fiyatların olası tüm hareketlerini işlem yapmazdan önce tahmin edin ve her zaman sakin kalın.

100% SuperCharged Bonus

Size aptalca gelebilir, ancak birçok yatırımcı, özellikle acemiler, şu basit kuralı unutuyor:  kendiniz olun!
İşlem, yatırımcının kişiliğini yansıtır. Her yatırımcı kendi işlem hedeflerine sahiptir. Sonuç olarak, kendisinin piyasadaki davranışları bu hedefleri takip eder. Birisinin işlem stratejisinin mantığını anlamadan takip ederseniz, kaybetmeniz muhtemeldir. Kişisel hedeflerinize odaklanın, ne kadar risk alacağınıza karar verin ve her zaman öğrenmeye devam edin.
Bağımsız olun .
Medya, görüş ve kararlarımızı çok etkiler. Ancak, işlem yaparken bu sesleri göz ardı etmeyi ve kendi kararınıza bağlı kalmayı öğrenmelisiniz. Dış faktörlerden kaçınmak için kendi tecrübelerinizi geliştirin: Piyasanın haber bültenlerine ve olaylara nasıl tepki verdiğini takip edin ve hangi teknik şablonların gerçekten çalıştığını izleyin. Bu gözlemler size piyasayı analiz etme ve kendi sonuçlarınızı çıkarabilme yeteneği verecektir.
trader.png
Basit ol. 
Bağımsız olmayı ego ile karıştırmayın. Bu sorun çoğunlukla acemilerle piyasayla yeni tanışanlarla ilgilidir. İlk karlı işlemin ardından kendilerinin çoktan bu işin gurusu olduklarını ve nasıl işlem yapılacağını bildiklerini sanırlar. Ancak, bu algı kayıplara yol açacaktır. Piyasanın yönünü değiştiremeyeceğinizi anlamanız gerekli. Fiyatın sizin istediğiniz yönde hareket etmediğini ve yeni bir trendin sarsılmaz kanıtlarla doğrulandığını görürseniz, işlem fikrinizi değiştirmekten çekinmeyin, kayıplarınızın büyümesine izin vermeyin.
Meraklı olun. 
Başarılı işlemciler yeteneklerini her zaman geliştirimelidirler. Derslerine çalışmayı asla bırakmazlar. İşlem becerilerinizi geliştirmenin en kolay yolu, önceki işlemlerinizi analiz etmektir. Dahası, başarılı yatırımcılar tarafından yazılmış olan kitapları daha fazla okuyun ve teknik analizin yeni özelliklerini öğrenin. Demo hesabı her zaman kullanın ve yeni fikir ve stratejilerinizi ilk önce mutlaka demo hesabda deneyin.
Doğru değerlendir.
Önceki tavsiyemizde söylediğimiz gibi, geçmişteki işlemlerinizi analiz ederek becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bunu yaparken notlar alın. Hareketlerinizi, karınızı ve kayıplarınızı yazın. Bu sizin gelecekteki hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Her zaman geçmişle yapdığınız hataları hatırlayın ve bir daha tekrarlamamaya çalışın.

100% SuperCharged Bonus

İyimser ol.
Sadece iyimser bir tavırla, başarılı bir işlemci olabilirsiniz. Kayıplar olmadan işlem yapmak ne de başarıya ulaşmak mümkün değildir. Negatif karınıza aşırı tepki verirseniz, bu işlemlerinize güvensizlik getirecektir. Kaybınızı sadece iyi bir ders olarak düşünün, ancak kayıplarınıza odaklanmayın. Her zaman poztif düşünün ve düşünülmemış ani kararlar almayın.

 

Bu basit ancak oldukca önemli tovsiyeleri piyasaya uygulamakla gerçekden başarılı bir yatırımcı ola bilirsiniz. Önemli olan kendi hatalarınızı bir daha tekrarlamayınız.

Her şey bu kişilerin davranışlarına ve tutumlarına bağlıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin